לוגו הכוורת- המרכז ליזמות וחדשנות חברתית - אפור.png

המיזמים שלנו

תכנית ההאצה 4 
מיכל טייטלר watoobi.png
Watoobi

Watoobi  מסייעת לאנשים מאוכלוסיות מגוונות להשתלב בשוק התעסוקה ולהגיע למימוש מקצועי באמצעות מנטורינג וטכנולוגיה:בעזרת הפלטפורמה הדיגיטלית שלנו אנו מייצרים לארגונים תוכניות מנטורינג אפקטיביות, זולות וסקיילביליות. המנטורים הינם בוגרי הארגון המזמין, או עובדים מנוסים ממגוון חברות במשק.  המנטורינג מאפשר לנחנכים ללמוד "מהשטח" על תחום העיסוק שלהם, לייצר קשרים ולזכות במעטפת תמיכה יקרה מפז.
במקביל אנו מאפשרים השמה של משתמשינו בחברות שונות לפי צרכי החברה, יכולותיהם ואופיים של המשתמשים וחוות הדעת שהם מקבלים מהמנטורים שפגשו דרכנו.
בימים אלו אנו עובדים עם ארגונים כמו הטכניון, האוניברסיטה הפתוחה, מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח ועוד.

מיכל טייטלר ורוני טסלר
משושים לדף היזמים 2.png
מיכל בן דורין cura.png

מרפאת מחלימים היברידית

ענת שפירא - cura.png
Cura

מדי יום 10 צעירים בגילאי 18-44 מאובחנים כחולי סרטן בישראל. האבחנה וחוויית החולי מאתגרת את כל תחומי החיים.
עם סיום הטיפולים ותחילת ההחלמה, זאת שעל פניו מצטיירת כנקודת ניצחון, מתרחש משבר גדול.
מערכת התמיכה החברתית והכלכלית מתפוגגת, הקשר הרציף עם הגורמים המטפלים מתנתק, והמחלימים נתקלים בקשיים רבים בניסיונם לחזור לשגרת חייהם.
CURA- מרפאת מחלימים היברידית, פיזית דיגיטלית, תהווה רשת ביטחון טיפולית עבור מחלימי סרטן צעירים, ותיתן מענה למעקבי הסרטן הנדרשים ולצרכים הפיזיים
והסוציו-פסיכולוגיים המתעוררים בעקבות הטיפולים. תוך שילוב כלים טכנולוגיים והקצאת משאבים מחדש, תבנה תוכנית החלמה מותאמת אישית,
ניטור ומחקר של היבטי ההחלמה, סל שירותים נרחב המאפשר גישה לרפואה איכותית, ולהחזרת הידע ותחושת המסוגלות לידי המחלימים. 

ענת שפירא ומיכל בר-דורון
משושים לדף היזמים 2.png
טל חסון לולה.png
Lola

Lola היא עוזרת קולית עבור אנשים עם מוגבלויות שונות (עיוורון, לקות ראייה, בעיות גפיים כגון שיתוק, פרקינסון, דלקות פרקים ועוד)
אשר מאפשרת שליטה קולית מלאה במכשיר הטלפון. טכנולוגיית עוזרות קוליות כגון סירי, גוגל אסיסטנט ואלקסה קיימות כבר שנים וממשיכות להתפתח.
אך בעוד הן מציעות אפשרויות מדהימות, הן לא תוכננו עבור אנשים עם מוגבלויות ואינן נבנות לכיוונים אלו. עובדה זו יצרה לא מעט פערים וחסמים כגון תמיכה בשפות, פונקציונאליות חסרה (שליטה במכשיר הטלפון), שליטה 100% קולית ללא צורך במגע או מבט על מכשיר הטלפון והתמודדות עם קשיי דיבור.
לולה נולדה מצרכי לקוחות בשטח ובאה לפתור את הפערים הללו בדיוק.

טל חסון
משושים לדף היזמים 2.png
CME


CME (אַתְגֵּר אותי) הינה אפליקצית WEB פורצת דרך לקידום ושילוב נערים.ות על הרצף האוטיסטי בגילאי תיכון (16 עד 21). האפליקציה רותמת את הנערים.ות להשתתפות פעילה עם אתגרי חייהם במישור הלימודי, החברתי והרגשי, תוך הטמעת התוכניות האישיות (תל"א) על ידי יצירת אתגרים מדידים ברי ביצוע. האפליקציה מתבססת על משוב חיובי מקדם, מתודות של משחוק ואינטליגנציה מלאכותית (AI) כדי להוביל לביצועים גבוהים ויצירת המשכיות לאתגרים מתקדמים לכל נער.ה. האפליקציה יוצרת שותפות בין הנער.ה, הצוות החינוכי וההורה לעבר צליחת האתגר.
CME תספק לקהל היעד על הרצף האוטיסטי כלים ותמיכה לשיפור מידת עצמאותו והשתלבותו בקהילה.

שרון כהנא
משושים לדף היזמים 2.png
שרון כהנא chanllenge me.png
דפי 2.png
דיאלוג פתוח ישראל

"דיאלוג פתוח ישראל" (דפ"י) חל"צ-  הינה יוזמה הכשרתית-קהילתית-אידאולוגית להטמעה של גישת הדיאלוג הפתוח בישראל. מדובר בגישה הומאנית ומערכתית לטיפול במשברים נפשיים בבית הלקוח שפותחה
  בפינלנד החל משנות ה-80 ונחשבת כיום לאחת מהגישות האפקטיביות והחסכוניות ביותר בעולם לטיפול במשברים נפשיים אקוטיים. המטרה שלנו היא לבסס רשת של מטפלים בפריסה ארצית שתפעל מתוך שלושת זרועות המערכת: בתי חולים, מרפאות וגופי שיקום וכן בצוותים עצמאיים חדשים. לצורך כך, דפ"י מקיימת הכשרות לצוותים וכן פועלת במישור הציבורי למען הכרה ותמיכה בגישה מצד הממסד. 

סיון בר און, לילה חפר ואיתי קנדר
משושים לדף היזמים 2.png
סיון דפי.png
קוגנישיין.png
נמרוד זליכה קוגנישיין.png
Cognishine

קוגנישיין הינה מערכת תוכן טיפולי-חינוכי המיועדת לאנשי מקצועות החינוך והבריאות. במערכת אלפי תכנים מוכנים לשימוש, מתעדכנים ומתחדשים, המתאימים לכל לקוח על ייחודיותו, גילו, צרכיו,
העדפותיו והמטרה הטיפולית הייחודית לו. בעזרת קוגנישיין יכול המטפל להעניק שירות יעיל ומדויק, לשפר את חווית הטיפול, את המוטיבציה להשתתפות פעילה ומכאן גם את הביצוע וההישגים.
קוגנישיין ניתנת להפעלה במפגשים מקרוב ומרחוק ועל כל מכשיר ומערכת הפעלה, ללא צורך בחומרה ייעודית. בימים אלו עוברת קוגנישיין תהליך הפיכתה ל"ישראלית" בשפה (עברית וערבית) ובתכניה וכן העמקה בטכנולוגיה הלומדת שתאפשר אוטומציה בהגשת התכנים המדויקים לכל לקוח.

נמרוד זילחה  ומיטל קרני בוכמן
משושים לדף היזמים 2.png
משושים לדף היזמים 2.png
שרונה דוכנא - מיזם האימוץ והאומנה.png
מיזם האימוץ והאומנה

מיזם האימוץ והאומנה מחזק בקרב משפחות האימוץ והאומנה את תחושת הביטחון דרך היקשרות, שייכות וזהות. למיזם פלטפורמת הדרכה דיגיטלית רב תחומית מגוונת המתמחה בטראומה: נטישה, ויסות רגשי, מתח ומוח, מצבי קיצון, FASD ותפיסה טיפולית. העבודה בצוותים רב מקצועיים ועם המומחים המובילים מייצרת הבנה, קירבה, חיבור עד כדי מניעת הוצאה מהבית. השילוב בין ידע, ביטוי ושותפות מחולל רווחה, חוסן משפחתי וצמיחה חברתית.  כמו כן, המיזם מציע ספרים, סרטונים, קורסים, קבוצות מקוונות וליווי משפחתי.

שרונה דוכנה וסילבי אהרון
איריס -רקורד.png
רקורד

רקורד הוא מיזם הפודקאסט החברתי-טיפולי הראשון בישראל ומהראשונים בעולם.  עמותת רקורד מפעילה תוכניות טיפול בעזרת הכלי הרדיופוני, דרך יצירת פודקאסט אישי בו א.נשים מספרים את סיפורם.
ברקורד, המטופלות והמטופלים הופכים חוויות חיים מורכבות לסיפור קוהרנטי, ואת הסיפור הזה לפרק פודקאסט דוקו-נראטיבי.
הסיפורים עולים להאזנת הקהל הרחב, ובכך המשתתפים זוכים לספר בקולם על עצמם, על חייהם ועל עולמם – לכלל החברה הישראלית. מן הצד השני, קהל המאזינים זוכה להיחשף לסיפורים אשר לרב מושתקים.

איריס אלטר ליברמן, תיאו לנדאו ואביעד קיצברג
משושים לדף היזמים 2.png
חני בורשטיין - VR.png
VR Social Skills Trainer

VR Social Emotional Skills Trainer (For Kids)
פיתוח מיומנויות חברתיות- רגשיות בילדים, באמצעות תוכנת מציאות מדומה, תוך ליווי מקצועי ושילוב ההורים בתהליך.
הילד עובר תהליך אימון אינטראקטיבי בליווי מנחה וירטואלית, המותאם אישית להתקדמותו. 
התוכנית נשענת על פרוטוקולים מבוססי ראיות וכוללת טכניקות מהטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי (CBT) בילדים ומיינדפולנס.
איש המקצוע וההורים יוכלו לעקוב אחר פעילות והתקדמות הילד באפליקציה נלוות, שם יופיעו גם משימות לתרגול. המיזם זכה במשך שנתיים במענק פיתוח של
ישראל דיגיטלית (רשות החדשנות), מענק מחקרי מטעם מרכז מיינדיוקייט (אוניברסיטת תל אביב), ומוכר על ידי משרד החינוך.

חני וגיא בורשטיין
משושים לדף היזמים 2.png
מייסון משפחה שלווה ומאוזנת.png
משפחה שלווה ומאוזנת

"משפחה שלווה ומאוזנת" הינו מיזם חברתי עסקי, בית-ספר דיגיטלי להורים מהחברה הערבית המנגיש ידע, כלים וליווי להורים ע"י קורסים דיגיטליים על מנת להגיע להורות בטוחה ומודעת. ככל שהורות בנויה על מודעות עצמית גבוהה יותר, כך קשרי הורה-ילד נהיים בריאים יותר ומאפשרים מימוש פוטנציאל לילדים בעתיד. "משפחה שלווה מאוזנת" פותרת להורים את כל קשיי ההתארגנות וההגעה לתהליכי ליווי פרונטליים ומאפשרת הנגשת ידע וכלים בתחום ההורות בחברה הערבית.

מייסון אבו אלהיג'א
משושים לדף היזמים 2.png
נוגה בן יעקב מסע לבגרות.png
מסע לבגרות

מסע לבגרות- מורים ותלמידים בשביל ישראל,  הינו מיזם חינוכי חדשני בתחום הפדגוגיה הטיפולית, שהופך את הלימודים לבחינות
הבגרות למשמחים, לבעלי ערך ולאפשריים עבור כל לומד בשנות התיכון. מסע לבגרות משלב למידה מבוססת מקום של מקצועות
הליבה, מתוך תכנית הבגרות וטיפול באמצעות שטח על ידי סיכום כל רבעון במסע שטח פדגוגי אותו בונים מובילים ומנהלים
המורים והתלמידים בכיתה. המיזם מתקיים כבר ארבע שנים ומצליח להעלות באופן ניכר את השגי התלמידים ומשפיע על
קונספציית ההוראה בקרב כלל מורי בית הספר.  

נוגה בן יעקב
משושים לדף היזמים 2.png
אחי קושניר.png
אביב קושניר שפליקודרמה.png
Applicodrama

היא פלטפורמת AI המבוססת על שיטת הטיפול בפסיכודרמה עבור מטפלים ומטופלים במערכת בריאות הנפש הציבורית והפרטית. הפלטפורמה תאפשר למוסדות לבריאות הנפש ליישם טיפול נפשי-היברידי, שיכלול את ניטור מצבו של המטופל, שיפור התמיכה בו ולבסוף ייעול ושיפור הטיפול הנפשי שהמערכת מספקת לו כיום. במסגרת זו, המטופלים יוכלו לפגוש באופן ויזואלי את התכנים הנפשיים שמעסיקים אותם 7/24 ולנהל עימם דיאלוג ייחודי, שיוביל אותם לתובנות חדשות ולהקלה מיידית. עם סיומו של כל סשן על גבי הפלטפורמה הדיגיטלית, המטפל המוביל יקבל עדכון ולינק לתכנים הרלוונטיים על מנת לייעל את הטיפול הפרונטלי ולמקדו. הפלטפורמה הטיפולית שיצרנו תוכל גם לעמוד בפני עצמה ולהוות פיתרון זמני/קבוע עבור אוכלוסיות שזקוקות לתמיכה נפשית אך מסיבות חברתיות וכלכליות לא ניגשות לקבל אותו. 

אביב ואחי קושניר
משושים לדף היזמים 2.png
אמירה קאסם 360.png
חני סבג 360.png
JOB360

המיזם שהינו בשותפות ערבית חרדית עוסק באימון ושיפור מיומנויות תעסוקה רכות בקרב דורשי עבודה דרך פלטפורמה מבוססת מציאות מדומה (Virtual Reality).
המשתמש חווה התנסות אינטראקטיבית בתרחישים שונים מעולם העבודה. במהלך האינטראקציה המערכת בוחנת את התפקוד הפיזי, הקוגניטיבי וההתנהגותי של המשתמש, מעניקה לו משוב מקדם ומאפשרת לו לתרגל שוב ושוב עד לשיפור משמעותי של ה-SOFT SKILLS שלו.
תהליך האימון מסתיים בפלט הערכה שנשלח למשתמש ומאפשר לו להתמקד בחיזוק המיומנויות האישיות שלו דרך תיווך של מנטור מלווה.

חני סבג ואמירה קאסם
משושים לדף היזמים 2.png
מתן הלוי קמבאק.png
עמותת קאמבק

עמותת "קאמבק" שמה לה למטרה לאפשר לעוברי חוק לחזור לחיק הקהילה כאזרחים יצרנים ושומרי חוק.
אנו מאמינים כי עולם התעסוקה הוא הזירה המשמעותית ביותר להשגת מטרה זו ויצירת תקווה למשתתפים.
כחלק מהתהליך, פועלת העמותה למען ביסוס והובלה של קהילה מקצועית של ארגוני שיקום עבורם, וכן למען קידום שינוי במדיניות הציבורית.
סיוע לעוברי חוק להישאר מחוץ למעגל הפשיעה חוסכת הון למדינה, לרשויות ולמשלם המיסים ומבטיחה לנו רחובות בטוחים וקהילה בריאה יותר.

מתן הלוי
משושים לדף היזמים 2.png
מילי אינדיג.png
Familist

Familist הנה טכנולוגיה מסייעת לניהול משפחות הנמצאות בפרידה וגירושין. היא נבנתה ממקום של ידע, מקצועיות והתאמה למציאות דיני המשפחה הישראלי על ידי מומחים בתחום.
מדובר באפליקציית מובייל המותאמת להסכם הגירושין ופותרת את קשיי התקשורת בין הורים גרושים/פרודים/מנהלים הורות משותפת ללא קשרי זוגיות ע"י פיצ'רים מותאמים לניהול הוצאות, תשלומים, זמנים, חגים, אירועים, החלפות ועדכונים שוטפים.

מילי אינדיג
משושים לדף היזמים 2.png
עלי כמאל הגאונים.png
מכון הגאונים

השפה העברית מהווה חסם מהותי  בתהליכי הקבלה לאקדמיה או בהשתלבות בשוק העבודה הישראלי עבור המגזר הערבי ובפרט עבור תושבי מזרח ירושלים והפריפריה . המיזם מכון הגאונים Geniuses הוא מכון ללימודי השפה העברית לדוברי ערבית בשיטה שמקנה שליטה בשפה ויישומים פרקטיים לצורך ההשתלבות בשוק העבודה והאקדמיה הישראלית. תוצאות ההצלחהעד כה הוכיחו את נכונות השיטה הלימודית וכעת ברצוננו ליצור שיתופי פעולה מוסדיים וליצור למידה היברידת  ע"י הקמת פלטפורמה דגיטלית המנגישה את ההשתתפות והיכולת של הלומד ללמוד מכל מקום.

עלי כאמל ואסרא אבו דיאב
משושים לדף היזמים 2.png