תׂכנית ההאצה של הכוורת

להרשמה

"It is about looking across sectors and finding unexpected partners to help solve knotty problems for mutual benefit"

מדינת ישראל ניצבת בפני אתגרים חברתיים מורכבים הדורשים חשיבה פורצת דרך. אנו מאמינים כי הפתרונות הטובים ביותר לבעיות החברתיות של המדינה יכולים להגיע מכל מקום. לכן,

אנו מחפשים אתכם – יזמים חברתיים המובילים מיזמים חדשניים, בעלי חזון ודחף פנימי עז להוביל שינוי חברתי מערכתי בקנה מידה לאומי (ויותר).

הכוורת. ההאב החברתי של ישראל

הכוורת היא בית לעידוד ופיתוח מיזמים חברתיים, הנותנים מענה לאתגרים בקרב אוכלוסיות מוחלשות. הכוורת הוקמה מתוך אמונה בגישת החדשנות הפתוחה (Open inventions) על פיה פיתוח חדשני, אשר יכול להביא לשינוי אמיתי ורחב היקף בחייהם של אנשים, דורש שותפויות ואינטראקציות בין מגזריות ואינטרדסיפלינאריות.

בכוורת אנו יוצרים רשת תמיכה מקצועית ובין-אישית ביזמים על ידי מומחי תוכן מקצועיים, משרדי ממשלה, אנשי עסקים, ארגונים חברתיים מובילים ועוד.

 

הכוורת פועלת להצמחת יוזמות חברתיות חדשניות, ומלווה פעילותם לאורך כל שלבי המיזם עד כדי כדי אפשרות להשפעה מערכתית רחבה, בין היתר, כשירות ממשלתי ארצי.

דבש תכנית ההאצה
 • חלל עבודה הכולל חדרי ישיבות, חדרי סדנאות, פינת עבודה אישית, ספריה ועוד.

 • ליווי של אנשי מקצוע מובילים וסגל בכיר מהג'וינט ומקרנות הביטוח הלאומי.

 • מנטורים ויועצים מומחים ומובילים ממגוון רחב של תחומים מעולם פיתוח השירותים החברתיים ועולם היזמות.

 • גישה לרשת הקשרים האיכותית ביותר בישראל בתחום השירותים החברתיים.

 • סיוע בתכנון והוצאה לפועל של פיילוטים להוכחת ההיתכנות של המיזם, כולל חיבור לשותפים רלוונטיים בממשלה, במגזר השלישי ובמגזר העסקי.

 • מימון בסדרי גודל של עד 200 אלף ₪!! למיזם עבור פרה-פיילוט, האורך כחצי שנה מתום המסלול. (למיזמים נבחרים)

מסלול התעופה
 • הרשמה. סגירת הרשמה 24.9

 • מיונים

 • הזמה ל"ספרינט".

 • "ספרינט". סדנאת יזמות בת יומיים. בתאריך 18-19.10.17

 • קבלה לתכנית. מפגש ראשון 29.10.17

 • הבשלה. 4 חודשים.

 • וועדת מענקים.

 • פרה-פיילוט. 6 חודשים.

אנחנו מחפשים אותך

מסלול ההאצה  פותח את שעריו למגוון רחב של יוזמות,

כולל יוזמות שאינן מבוססות על רכיב טכנולוגי, וכולל יוזמות עם או ללא מודל עסקי,

ובלבד שהמיזם הינו:

מיזם חברתי שהשלים את שלבי הפיתוח הראשוניים הבאים:

1. הגדרת בעיה ברורה

2. חזון מטרות, הצעת ערך ופתרון

3. קהל יעד מוגדר וממוקד

4. פירוט של מודל הפעלה ראשוני

5. מיזם שהחל בביסוס המודל שלו בשטח ע"י - ביצוע מחקרי שוק ו\או קבוצות מיקוד בקרב קהל היעד ו\או ביסוס שיתופי פעולה ראשוניים.

מיזם העוסק בשיפור רווחתן של אוכלוסיות מוחלשות כגון: ילדים ונוער בסיכון, קשישים, בעלי מוגבלויות ואוכלוסיות במעגל העוני.

מיזם עם מודל חדשני- המייצר פתרון חדש או בעל רכיבים חדשניים לצרכי אוכלוסיות היעד.

מיזם בעלי התכנות ופוטנציאל שימוש גבוה לאורך זמן.

תנאי סף - נוכחות פיזית בימי התוכן של התכנית (יומיים בשבוע. כ-20 שעות שבועיות). 

המייסדים

הכוורת, ההאב החברתי של ישראל, נוסדה ע"י שני הארגונים המובילים, הגדולים והוותיקים בישראל בפיתוח שירותים חברתיים- ג'וינט ישראל וקרנות הביטוח הלאומי. זאת, מתוך אמונה בכוחו של המגע הבלתי אמצעי עם השטח לחולל רעיונות פורצי דרך, וכן ביכולתם של אנשים מקהילות במצבי סיכון לפתח פתרונות לקהילה ממנה הם באים.

 

"הכוורת" תאפשר לשלב בין הידע, הנסיון, שיתופי הפעולה והמשאבים הקיימים בארגונים לבין החדשנות, היצירתיות והתעוזה הצומחות מהשטח. שילוב אשר יזרים כוחות חדשים לשדה העשייה החברתית, בשני כיווני פעולה, ובכך ירחיב ויקדם פיתוחים חדשניים לרווחת אוכלוסיות במצבי סיכון:

קרנות הביטוח הלאומי הן קרנות ממשלתיות המיועדות לצמצום פערים חברתיים וטיפוח, העצמה ושיפור איכות החיים של אוכלוסיות במצבי סיכון. יחד עם שותפים במגזר הציבורי, השלישי והעסקי פועלות הקרנות לפיתוח, הרחבה וחיזוק של השירותים החברתיים בישראל. פעילות הקרנות הינה מכוח חוק הביטוח הלאומי ומהווה גורם משלים לגמלאות המשולמות על ידי המוסד לאוכלוסיות בסיכון, על ידי

מתן מענה לצרכים הרחבים של אוכלוסיות אלו. הקרנות מסייעות במימון וליווי מקצועי של פרויקטים ותכניות חברתיות המופעלות על ידי רשויות מקומיות, עמותות וחברות פרטיות. כמו כן עוסקות בפיתוח תורה מקצועית לתכניות חדשות וקידום שינויים בתחום מדיניות הרווחה בישראל. שיתוף הפעולה הבין-משרדי והבין-מגזרי מאפשר ליהנות מהחוזקות ומהיתרונות של כל אחד מהגופים השותפים ולמנף אותם לטובת אוכלוסיות היעד.

ג'וינט ישראל הוא הזרוע של ארגון הג'וינט העולמי בישראל, הפועל זה מאה שנים למען יהודים בעוד 70 מדינות ברחבי העולם.

ג'וינט ישראל עוסק בקידום איכות החיים, שיוויון הזדמנויות וצמצום פערים בחברה הישראלית. הארגון פועל בקרב אוכלוסיות  ללא הבחנה דתית, לאומית או פוליטית. הג'וינט פועל בשותפות עם ממשלת ישראל, הרשויות המקומיות, המגזר השלישי והמגזר העסקי, וכן עם תורמים מהארץ ומהעולם. הארגון מאתר צרכים בקרב הקבוצות שלהן הוא מחוייב, ויחד עם שותפיו מפתח ובונה תשתית של עשרות תכניות חברתיות, שירותים חברתיים ויוזמות הנותנות להן מענים. תכניות הארגון ועשייתו נוגעים במאות אלפי ישראלים ומבטאים את המאמץ הבלתי פוסק של ג'וינט ישראל להבטיח שלתכניותיו תהיה השפעה ברמה הלאומית.

הצטרפו אלינו

הכוורת מהווה בית מקצועי לכל היזמים החברתיים ולכל מי שליבו נוטה לעשייה. זאת, על מנת לייצר קהילה רחבה ומגוונת החולקת ידע ומשאבים, המסייעת בעשייה משמעותית בשטח והמעודדת להרחבת השדה היזמי חברתי בארץ – הצטרפו אלינו. 

סגירת הרשמה  24.9

אל תבזזזזבזו זמן - הרשמו עכשיו לתכנית ההאצה של הכוורת

הרשמה

יצירת קשר

Thanks! Message sent.

 
אין כרגע אירועים נוספים