יום ד׳, 21 בפבר׳ | Tailor Made

אפשר לעשות שינוי חברתי וגם להרוויח

הרצאה על הבר הפתוחה לכל הרחב. השקעות אימפק ככלי רווחי לקידום השפעה חברתית. בשיתוף וויז - הזמנת כרטיסים דרך אתר וויז קישור בתחתית העמוד
Registration is Closed
אפשר לעשות שינוי חברתי וגם להרוויח

מקום ושעה

21 בפבר׳ 2018, 19:00
Tailor Made, Allenby St 99, Tel Aviv-Yafo, Israel

אודות

***ההרשמה להרצאה דרך אתר הכרטיסים של WIZE****

https://www.facebook.com/events/181762472590957/?active_tab=about

למדנו להאמין שחברתי וכסף לא הולכים יחד. חייבים לבחור:

חולמים לעשות שינויי חברתי? "וואי אתם עושים עבודת קודש". עולם התרומות והעמותות קורא לכם (ואסור לכם לדבר על כסף, ובטח לא במונחי רווח).

רוצים להרוויח כסף? "ברוכים הבאים לסטארט-אפ ניישן". יזמים ומשקיעים, כולם מחפשים את האקזיט הגדול הבא. שם המשחק הוא קפיטליזם, ומי שרוצה להשתתף חייב להכנע לכללי המשחק של "הקפיטליזם החזרי".

אולם, ההפרדה התפיסתית הזו לשני עולמות נפרדים הולכת ונעלמת. הזרז לכך היה המשבר הפיננסי של 2007. אחד הביטויים המעניינים ביותר למגמה זו, מצוי בכך שהחדשנות הפיננסית מתבטאת דווקא בחיפוש אחר השפעה חברתית. חיפוש אשר הוליד סקטור פיננסי ההולך וצובר תאוצה בעולם:

השקעות אימפקט – השקעות "המחפשות" לקדם שינוי חברתי בנוסף לתשואה כספית.

השקעות מסוג זה כוללות השקעות בפרוייקטים של דיור חברתי אחראי, בסטארטאפים שמפתחים טכנולוגיות לאתגרי אקלים או במיזמים המייצרים פתרונות חדשניים לאתגרי חינוך ובריאות במדינות מתפתחות.

בסקטור זה נוכל למצוא משקיעים שבחרו לתמוך בחברות שמפתחות תחליפי בשר, במטבעות וירטואליים מהפכניים ועוד נושאים רבים אחרים בעלי חדשנות עסקית וחברתית.

בארץ, התחום עוד בחיתוליו. לעומת זאת, בעולם הוא כבר עבר את נקודת האל-חזור, כאשר הגופים הפיננסים הגדולים בעולם המערבי , אלפי קרנות ובנקים משקיעים בעזרת אסטרטגיית אימפקט.

עד היום כ- 250 מילארד דולר השקעו באסטרטגיות אימפקט, ובכך הכניסו "כסף חדש" לעולם החברתי.

**על המרצה**

ליהי סקולר עוסקת בתחום מזה 10 שנים. עבדה בארה"ב, אירופה ואפריקה בפיתוח וניהול קרנות להשקעות אימפקט. כיום עובדת בחברת דליוט ישראל וSFI ומציעה שירותי ייעוץ לקרנות פילנתרופיים ופיננסיות בישראל ובעולם, המעוניינות בתמיכה מקצועית בהקמה וניהול של קרנות להשקעות אימפקט.

האירוע יתקיים בבר הטיילור מיד, אלנבי 99, תל אביב.

בתאריך 21/02, יום רביעי

פתיחת דלתות : 19:00

תחילת הרצאה: 20:00

**על Wize**

הארגון החברתי Wize פועל משנת 2011 ביצירת תרבות חיי לילה המקדמת מדע, יזמות, חדשנות וטכנולוגיה לקהל הרחב בישראל. את הפעילות שלנו מוביל הון אנושי איכותי וליבת פעילותנו הינה הפקת אירועי הרצאות המשלבים תוכן ובילוי עם המרצים המובילים בארץ ובמגוון רחב של נושאים. עד היום, קיימנו מעל 700 הרצאות ב-16 ערים ובעשרות ברים ברחבי הארץ. בפעילותנו לקחו חלק יותר מכ-250,000 אנשים היוצרים יחד קהילה חברתית מהגדולות בישראל.

Share This Event